توضیحات کامل :

پاورپوینت بهداشت پیری یا کهولت

 

پاورپوینت بهداشت پیری یا کهولت شامل 36 اسلاید است که با پاورپوینت 2016 طراحی شده وقابل ویرایش می باشد. این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

پس از 50 سالگی متابولیسم آدمی بتدریج ناتوان شده و قدرت عضلانی و فعالیت‌های بدنی کاهش پیدا می‌کند. متابولیسم بازال کاهش یافته و تعویضات دمی  کم می‌شود.

در عین حال دفع تفاله یا باقی‌مانده مواد غذائی کند می‌شود اعمال کبدی و کلیوی کندی می‌گیرد، اوره ، اسید اوریک و چربی بیشتر در خون مانده تمایل به رسوب و جایگزینی در بافتها پیدا می‌کنند. 

کاهش ظرفیت واکنش

زمان واکنش روانی با افزودنی سن افزوده می‌شود، تنظیم اعمال حیات بخوبی صورت نمی‌گیرد، خستگی زودتر فرا می‌رسد. آمادگی بر ابتلا به عفونتها مانندسل و گریپ بیشتر می‌شود، اصولا بیماریهای عفونی در افراد کهنسال شکل جدیدتری بخود می‌گیرد.

در افراد مسن نزدیک بین دوربینی حاصل می‌شود. (از  45 سالگی و گاه زودتر شروع می‌شود) و از حد شنوائی کاسته می‌شود.

عوارض غدد تراوای داخلی اهمیت بیشتری دارد یا در زنان تراوش هورمون مادینه (استروژن) کاسته شده ناگهان یائسگی حاصل می‌گردد. در مردان سیر قهقرائی قدرت تناسلی خیلی کندتر صورت می‌گیرد. 

 و ...


فهرست مطالب

مقدمه

کاهش ظرفیت واکنش

سیر بالینی

بهداشت 50 سالگی و پیش گیری از پیری

بهداشت پیرمردان

امید به زندگی در افراد مسن

پایان

 عنوان : بهداشت پیری یا کهولت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.98 مگابایت

تعداد صفحات : 36 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت بهداشت پیری یا کهولت